Бобан Толић: Улице проходне, али се опрезност саветује и наредних дана

Зимска служба ЈП Kомуналац ових дана активно ради на чишћењу улица у граду. Према речима директора Бобана Толића, бачено око 15 тона соли, а данас се ради на чишћењу паркинг места и тротоара.
- За сада су улице проходне, саобраћај се несметано одвија, али с обзиром да су најављене доста ниске температуре и наредних дана правиће се план за одржавање путева и додатну набавку соли и калцијум-хлорида у складу са потребама. Мислим да смо успешно радили, али морамо да будемо опрезни и поштујемо све препоруке јер се очекује још хладних дана, рекао је Толић.
У прошлој интервенцији бачено је око 19 тона соли, а све укупно толико соли није бачено прошле зиме што значи да је ове године ситуација мало озбиљнија, каже Толић. Саобраћај се у данас одвија несметано, али се наредних дана најављује доста ниска температура, испод -5, када со не делује. Зимска служба редовно има састанке на којима се прави план рада у таквим ситуацијама. Толић је истакао да још увек имају довољне количине соли и калцијум-хлорида, а ако буде било потребно набавиће се још.
Апел грађанима
Молимо грађане да у наредним данима када се очекују велике количине снега и веома ниске температуре уклоне своје аутомобиле са улица како би се несметано и ефикасно уклонио снег са коловоза , да прилагоде вожњу временским условима и буду стрпљиви.
- Апелујемо да грађани који очисте испред својих домаћинстава не бацају на коловоз и тротоаре улица јер на тај начин отежавају кретање возила по већ очишћеним улицама.
Зимска служба ЈП Комуналац Пирот
Комуналац положио испит ВИДЕО
Нагло топљење снега у Пироту донело је нове невоље градјанима. Нарочито тешко било је у раним јутарњим сатима. Механизација и око четрдесетак радника “Комуналца” ангажовани су, такодје, од раних јутарњих сати, али за кратко време није било могуће уклонити наносе снега и омогућити отицање воде у сливнике. Разумљиве су биле и реакције градјана из појединих делова града где је вода на улицама била скоро до глежњева. Али, већ око поднева стање је било у границама толеранције о чему сведоче и снимци са најпрометнијих улица у граду. На појединим местима, због неадекватног нагиба коловоза било је правих језераца, али ту се није могло ништа учинити. Све у свему, аутор овог текста даје себи слободу да закључи да је стање подношљиво узимајући у обзир реалне околности.
Бобан Толић, директор ЈП “Комуналац”, после обиласка терена изјавио је за Портал Плус он лајн, да су екипе “Комуналца” максимално ангажоване. У складу са расположивим снагама град је ипак доведен у функционално стање, за релативно кратко време, како би се саобраћај пешака и возила одвијао сходно околностима.
И Дирекција и Комуналац успешни у чишћењу снега ВИДЕО
Зимске службе у Пироту ЈП Комуналац одржавају путеве у граду, а путеве према селима Дирекција за изградњу. Према речима Бранислава Костића, директора Дирекције за изградњу, ових дана пало је у граду између 30 и 40 сантиметара снега. Падавине су синоћ престале и Зимска служба Дирекције је успела да све путне правце према селима уреди преко ноћи. Највише су се посветили кружном путу, путевима приградских села, али и планинским селима.
Бобан Толић, директор ЈП Комуналац које је задужено само за улице у граду, каже да је највећи проблем током ових дана била ниска температура јер бачена со није могла да делује. Такође, главне путеве су чистили више пута због обилних падавина, а бачено је око 15 тона соли. Толић је истакао да је задовољан радом ангажованих људи којих није довољно, али се посао успешно обавља.






