Пиротски вашар по мери већине грађана

vasa-620x350

Пиротски вашар који је и ове године, без обзира на нову локацију, окупио преко 50-ак хиљада посетилаца протекао је у најбољем реду, без инцидената или техничких проблема, изјавио је за Плус Радио , Бобан Толић, директор ЈП Комуналац које је организатор ове манифестације. Комуналац је у веома кратком року привео намени запуштени простор, некада војни полигон, за шта је утрошено преко 2 милиона динара. У плану је да се овај простор и даље уређује и оплемени новим садржајима„ Морам да кажем да ми је изузетно драго што је Вашар протекао, буквално без и једног инцидента. За рекордно кратко време уредили смо простор у Присјанском насељу, завршили целокупну процедуру за само 12 дана и успели да добијемо употребну дозволу. Јавно бих се захвалио и честитао свима који су нам омогућили да успешно организујемо један тако велики скуп на којем је продефиловало преко 50 хиљада људи. Задовољан сам и поносан како су наши радници приступили послу, водили рачуна о техничкој исправности инсталација и уређаја, бринули о паркингу, а захвалност дугујемо и припадницима Полицијске управе , како за безбедност саобраћаја тако и у делу јавног реда и мира. Сада када је Вашар прошао можемо размишљати о даљем уређењу овог простора да бисмо наредне године мирније и можда са мање улагања спровели у дело општинску одлуку о одржавању овог догађаја“- каже Толић.

Аутор: Плус Радио Пирот