Бобан Толић: Улице проходне, али се опрезност саветује и наредних дана

sneg8
Зимска служба ЈП Kомуналац ових дана активно ради на чишћењу улица у граду. Према речима директора Бобана Толића, бачено око 15 тона соли, а данас се ради на чишћењу паркинг места и тротоара.

- За сада су улице проходне, саобраћај се несметано одвија, али с обзиром да су најављене доста ниске температуре и наредних дана правиће се план за одржавање путева и додатну набавку соли и калцијум-хлорида у складу са потребама. Мислим да смо успешно радили, али морамо да будемо опрезни и поштујемо све препоруке јер се очекује још хладних дана, рекао је Толић.

У прошлој интервенцији бачено је око 19 тона соли, а све укупно толико соли није бачено прошле зиме што значи да је ове године ситуација мало озбиљнија, каже Толић. Саобраћај се у данас одвија несметано, али се наредних дана најављује доста ниска температура, испод -5, када со не делује. Зимска служба редовно има састанке на којима се прави план рада у таквим ситуацијама. Толић је истакао да још увек имају довољне количине соли и калцијум-хлорида, а ако буде било потребно набавиће се још.

Aутор: Плусонлине