Бобан Толић: Ауто смећар, још једна инвестиција, Комуналац послује домаћински! ВИДЕО

auto-smecar-620x350 (1)

Они који се добро разумеју пословање јавних предузећа, обично, најпре питају колико је новца издвојено за инвестиције. У земљи Србији већина јавних предузећа једва саставља крајеве, о томе колико улажу у опрему и све оно што значи даљу пословну сигурност, да и не говоримо. Пирот заиста има ту срећу да у сва три јавна предузећа улажу у инвестиције годинама.

Данас смо, по договору били у Јавном предузећу Комуналац. Јучерашњи сусрет одложили смо због пераране смрти једног од најбољих о најомиљенијих радника у овој Кући. и данас се осећа потиштеност, али живот мора даље. Стигао је ноиви савремени смећар, последњи модел.

YouTube Preview Image

Бобан Толић каже да се чекало да комплетна процедура буде завршена. Ради се о савременом возилу које ће омкогућити још ефикаснији рад. Комуналац , иначе, већ има веома добар возни парк:

YouTube Preview Image

Са Бобаном Толићем, обично отворимо још неку актуелну тему. После информација које су стигле са Регионалне депоније о финансијским показатељима, питали смо га , каква је сарадња и да ли и други градови, ревносно као Пирот И Комуналац измирују своје обавезе.

YouTube Preview Image

Толић каже да редовно измирују обавезе, али да постоје информације да из неких општина споро стићжи уплате са депоновање смећа.

Аутор: Плус онлине

Елена Васић и Бобан Толић: Римски бедем даје нову вредност изузетном амбијенту у парку ВИДЕО

Rimski-zid-620x350

Свратили смо данас поново у парк код Градића. Наравно не само због пријатног осећања и расположења док се налазимо у овом простору, већ и због нових детаља које смо тамо видели. Римски бедем је при крају. ,,Римљани ,, су били вредни и успели да заврше ,,изградњу,,!!!

YouTube Preview Image

Пре него што чујете шта је о овим радовима рекао Бобан Толић, директор Комуналца, ево прилике да цитирамо изјаву прве даме Завода за заштиту споменика, директорке, иначе, то не пропуштамо увек да кажермо, наше, родјене Пироћанке, Елене Васић Петровић.

elena-vasic

- У Пироту се приводе крају радови на конзулацији римског бедема који се налази у оквиру пиротске тврдјаве . Инвеститор је ЈП Комуналац, Завод за заштиту споменика био је надзор на овим радовима . Моји сарадници рекли су ми да се све одвијало према Пројекту . У току наредних неколико дана све ће бити готово и римски бедем , заједно са парком , биће преузентован јавности, рекла је задовољна сарадњом са локалном самоуправом, Дирекцијом и Комуналцем , Елена Васић Петровић, директорка Завода за заштиту споменика.

И на крају ево шта кажу домаћини, инвеститори. Бобан Толић, директор Комуналца , задовољан је што ће се зидине уклопити у амбијент. Уосталом много тога у парку пројектовано је и градјено да би се уклопило у простор римског града.

YouTube Preview Image

Аутор: Плус онлине

 

Бобан Толић: Ми радимо, добронамерни кажу да је добро, е сад, неко то види другачије! Њихов проблем!

Наш задатак, који смо схватили , веома савесно, зар се то на Порталу не примећује, да вас ,,у ходу,, обавештавамо о свим важнијим пројектима, догадјајима, свему ономе што доноси добро Пироту и Пироћанцима. Од радова на све стране, до пројеката који се реализују, успешних наступа наших људи ма где били и ма шта све чинили добро за овај крај.

YouTube Preview Image

Следећи тај однос према свему нашем, сматрали смо да је добро да вас повремено информишемо и како напредују радови у парку код Градића. Знамо добро како је све то тамо изгледало, као и то да памтимо да је права мука била гледати у канал. Сада је све то другачије. Због тога смо, с обзиром да је Бобан Толић неколико дана био на одмору, да данас направимо нови пресек. Видели смо да је много тога напредовало, као што смо, нажалост видели да су већ нове корпе за смеће оштећене, да су неки вежбали рукопис на клупама. Дакле, Бобан Толић, најпре о финишу радова.

YouTube Preview Image

На недавној седници на којој се догађало много тога што до сада никада није, усвојене су бројне допуне дневног реда које су дали одборници опозиције. На ,,прву лопту,, проценили смо да је то добро и да су , заиста предлози били ок. Тако су и прихваћени. Медјутим, касније се све претворило у нешто сасвим друго и ми нисмо могли да чујемо ни шта је госпоодја одборница све казала о томе шта јој се не свидја у парку, али нисмо чули ни представницу Дирекције, јер јој није било дозвољено , или није могла да се домогне микрофона. Због тога смо и о томе са Толићем. Иако није био ту, добро је обавештен о свему!

YouTube Preview Image

Следеће што смо желели да вам јавимо то је, у којој су фази радови на ископинама, или ,,римском зиду,, како смо га назвали. Све ово због тога што никако не можемо да стигнемо до Елене Васић Петровић, наше Пироћанке, директорке завода за заштиту споменика у Нишу.

YouTube Preview Image

И на крају, дневно актуелно. Комуналац се и ове године истицао бројним инвестицијама. Нова стиже у понедељак.

YouTube Preview Image

Ето, толико о неким од послова у Комуналцу. Има их још доста. Довољно је да од јутра до мрака загледате где све њихове раднике можете видети. Онда ће вам бити јасно много тога. Чак и то, колико им то ми, сами, отварамо послове . Ваљда и нама није свеједно како ће нам то град, кеј, паркови, клупе, дрвореди изгледати. Или… важи оно, да нас ,за Јапан баш брига и даље…” Знате онај виц!?

Нови вандализам: Нове корпе за смеће на Кеју, повађене и бачене са бедема ВИДЕО

korpe-620x350

Није прошло ни седам дана како су радници Комуналца на Кеју са једне И друге стране, од Пешачког до Железничког моста, поставили 6о металних корпи за смеће. Колико ли су само комшије негодовале што нема корпи !!!

Јутрос , позив из Комуналца , или зов упомоћ, нас је изненадио. Осамнаест корпи је извађено и са бедема бачено доле на Кеј. Да ли се то зове вандализам, обест, манифестација снаге, ,,пражњење,, нагомилане енергије или… Да ли је битно? Погледајте како то изгледа. За критику смо гласни, да рушимо ту смо веома често спремни ! А наше је све то, пиротско!

YouTube Preview Image

На лицу места срели смо Данила Илића, пословођу ,,Зеленила,, у Комуналцу. Да човек не поверује својим очима шта људска рука све може да уради!!!

YouTube Preview Image

На Кеју , док шетамо, скоро сваког јутра , срећемо једног од људи који станује ту близу у улици Филипа Вишњића. Он је обавестио Полицију и Комуналац.

Човек прича да се не поверује, није само ово, на Кеју се како он рече свашта ломи и краде!! И нови мост су већ,,напали,,!!!

YouTube Preview Image

Враћајући се са ,,места догађаја,, да то другачије не назовемо, срели смо раднике Комуналца. Те исте људе који су пре неки дан постављали корпе за смеће. Враћају се да их врате на своје место. Докле само!?

YouTube Preview Image

И шта сад на крају. Комшија рече , патроле! Ха, у Пироту немамо толико полицајаца, комуналних инспектора, радника Комуналца који би контролисали све оно што неко може да поломи, украде, упоропасти.

Чули сте, и нови мост су почели да краду!! Аман људи!!!

Аутор: Плусонлине