Изложба оваца на Сточној пијаци

Данас се на Сточној пијаци одржава традиционална дванаеста по реду Изложба оваца и коза на којој су се представила 33 сточара са преко 350 грла.  ЈП Комуналац је извршило све неопходне припреме за њено  несметано  одржавање. Припремљене су тезге, обезбеђена струја и извршено уређење травнатих површина.

Организатор изложбе је општина Пирот у сарадњи са Ветеринарском клиником и Пољопривредном саветодавном стручном службом.

33 одгајивача оваца изложиће своја најбоља грла у четири категорије: шиљежад, двиске, овце и овнови, а 28 произвођача изложиће овчији сир.

Општина Пирот припремила је 12 новчаних награда за фармере ( по три у свакој категорији) и три награде за произвођаче сира. Спонзори су обезбедили бројне робне награде.

Грла ће оцењивати стручна комисија састављена од представника Института за сточарство у Београду, а сир ће оцењивати професори Млекарске школе “Доктор Обрен Пејић”. Припремљен је и пригодан културно уметнички програм.

Изложба почиње у 10 часова, а додела награда је у 14 часова.

Picture 049 Picture 066 Picture 062 Picture 065 Picture 063 Picture 060 Picture 057 Picture 051