Владан Васић: Решили смо скоро све инфраструктурне проблеме у граду, уређење Градића и паркова је наше поштовање историје!

radovi1-620x350

Градоначелник Владан Васић данас је са директором ЈП “Комуналац”, Бобаном Толићем, и директором Туристичке организације Пирот, Братиславом Златковом, обишао радове око Градића Кале.

Наша камера је пре обиласка забележила простор који се уређује и радове који увелико трају.

Приликом обиласка радова директор ЈП „Комуналац“, Бобан Толић, који је свакодневно са својим радницима на терену и прати радове упознао је градоначелника са детаљима који се управо раде и оним што ће уследити касније.

Владан Васић је овом приликом рекао да су највећи инфраструктурни проблеми у граду већином решени, а ово утврђење, које је једно од најлепших у Србији, је велики туристички потенцијал у који вреди улагати и који ће користити. До сада је уложено око 10 милиона динара, а још толико ће се уложити за наставак радова. Свеукупна вредност ове инвестиције је око два милиона евра.

Бобан Толић је истакао да би ова друга фаза радова, с обзиром да је завршен парковски део, требало да буде завршена до краја маја ове године. Најдужи део посла биће поплочавање терена који обухвата преко хиљаду метара квадратних.

Братислав Златков каже да је њихов циљ да Пирот постане спортско-туристички центар, а са оваквим радовима све иде у прилог томе. Ово је српска средњевековна тврђава и једна је од седам најлепших у Србији, а у оквиру њеног уређења планирано је много тога како би била једна од главних туристичких атракција у Пироту.

Овом приликом Тврђаву Кале обилазило је и много туриста углавном из Бугарске. Искористили смо прилику да их питамо шта им се највише допада у Пироту и какав утисак на њих оставља ова историјска знаменитост. Бојислав Ботев из Софије нам је дао одговор.

Аутор: Плусонлине